Kufr v luftu

March 4, 2024

Ztracený kufr. To je noční můra každého cestovatele. Víte, co dělat, když vám nedorazí odbavené zavazadlo? Pan Ivan by vám o tom mohl povídat dlouhé hodiny. Přečtěte si, jak s pomocí advokátů D.A.S. dokázal otočit situaci ve svůj prospěch.

Pan Ivan netrpělivě čekal na moment, až opět zavítá do svého milovaného Hamburgu. Tentokrát se rozhodl, že s sebou vezme i manželku a ukáže jí všechna zákoutí tohoto nádherného přístavního města. Sen o příjemné 4denní dovolené ovšem brzy skončil. A to přímo na hamburském letišti, kam mu nedorazil kufr.  

„Nebojte se, v drtivé většině případů se zavazadla najdou a doručí během několika dní,“ uklidňovali ho zaměstnanci na letišti. „Vyplňte nám prosím tento formulář a my se vám ozveme.“ Pan Ivan bleskově vyplnil PIR protokol (Property Irregularity Report) a doufal, že mají zaměstnanci pravdu.  

Ještě ten den dostal od aerolinky zprávu, že se kufr našel a byl předán do rukou kurýrní společnosti, která ho nazítří doručí do hotelu. „Konečně dobré zprávy,“ zaradoval se pan Ivan. Jenže zavazadlo nedorazilo. Nezbývalo tak nic jiného než se vydat do města na nákupy. Mezitím svůj boj nevzdával a stále se snažil s aerolinkou vykomunikovat řešení. Na jeho otázky ale nikdo nereagoval.  

Dovolená v Hamburgu skončila a bylo na čase jet domů. Kufr byl stále nezvěstný a pan Ivan značně naštvaný. Pak si ale uvědomil, že na problém nemusí být sám. Po telefonátu do D.A.S. se advokáti rychle pustili do vyjednávání s rakouskou aerolinkou.  

Uběhlo několik dní a kufr konečně dorazil do Prahy. „Výborně, to jsme se načekali,“ zajásal pan Ivan. Teď už zbývalo vyřešit jednu poslední věc. I po doručení zavazadla měl totiž nárok na náhradu škody za zakoupené oblečení a veškerou drogerii.  

Jak to nakonec dopadlo? Aerolinka dala advokátům za pravdu a podle účtenek poskytla plnou kompenzaci za drogerii a 50 % ceny za oblečení (vzhledem k tomu, že oblečení panu Ivanovi a jeho manželce zůstane).  

Celkově se tak manželé dočkali kompenzace ve výši 525 euro, a navíc ušetřili spoustu nervů. Kdyby nebylo advokátů, tak by z vlastní kapsy museli za právní asistenci dát zhruba 3.840 Kč.

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 5 dny

Jak nepřijít o body (a peníze)

Jak nepřijít o body (a peníze)

Kdo chce řidiče bít, hůl si vždy najde. Byla to pravda i v případě pana Filipa, který byl neprávem obviněný ze závažného přestupku. Ještě že měl po svém boku advokáty D.A.S., kteří se nemilosrdných úředníků nezalekli.

Celý článek
Před týdnem

Dopravní asistence se vždycky hodí

Dopravní asistence se vždycky hodí

Víte, co dělat, když vám někdo poškodí auto? Kde nahlásit škodu a jak sepsat záznam o nehodě? V těchto vypjatých situacích je dobré mít na své straně někoho, kdo vás krok za krokem navede a zodpoví všechny vaše otázky. Přesvědčil se o tom i pan Libor.

Celý článek
Před 2 týdny

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak nizozemský radar rozdával pokuty na potkání

Jak moc věříte moderním technologiím? Pan Bořek, majitel velké autobusové společnosti se pěkně spálil. A to hned několikrát po sobě. Ještě že měl na své straně ostřílené advokáty, kteří věděli nejen, jak prokázat nedostatky radaru, ale také jak se domluvit s nekompromisními úředníky.

Celý článek