Překažená svatba

Oct. 3, 2022

Někdy si můžete věci plánovat sebevíc, a stejně vám to okolnosti překazí. Takový osud potkal i budoucí manžele Novákovi, kteří měli naplánovaný termín svatby v  jejich vysněné lokalitě. Život ale nešel podle jejich očekávání.

Vybrat dokonalé místo na svatbu není vůbec jednoduché – zvlášť když se na tom musí shodnout oba partneři. Pro budoucí manželé Novákovi to byl pěkně tvrdý oříšek. Hledáním na internetu a navštěvováním potenciálních svatebních lokalit strávili celé týdny. A jednoho dne to přišlo. Našli místo, které si oba zamilovali na první pohled. Jejich srdce si získal okouzlující rustikální statek v malebné vesničce.  

„Musíme jednat rychle, než nám to někdo vyfoukne,“ řekli si snoubenci a požádali majitelku o závaznou rezervaci pro jejich velký den. Majitelka jim zaslala fakturu k zaplacení zálohy ve výši 30.000 Kč a snoubenci ji ještě ten den uhradili.  

Čemu však osud nechtěl. Jak se blížil termín svatby, začaly se věci u snoubenců komplikovat. Přišly nečekané finanční výdaje, strach ze sílící pandemie a nemoc člena rodiny. Na základě těchto okolností se s těžkým srdcem rozhodli, že svatbu odloží, až se situace vrátí zpět do normálu. „Je nám to moc líto, ale rezervaci musíme zrušit,“ řekli smutně majitelce statku. Majitelka situaci chápala, ale zálohu jim odmítla vrátit. „Nejdříve za sebe musíte najít náhradníky,“ stála si za svém.  

Snoubenci na nic nečekali a obrátili se na D.A.S. s žádostí o pomoc. Přijít o 30.000 Kč bylo pro ně nepředstavitelné. Právníci naštěstí komunikovali rychle a zaslali majitelce statku výzvu o vrácení zálohy. Argumentovali zásadními změnami okolností, které nastaly po uzavření smlouvy. Paní majitelka se zprvu sice cukala, ale nakonec přistoupila na návrh právníků a peníze do posledního haléře vrátila. „To je báječná zpráva,“ zaradovali se snoubenci. Hledání svatebního místa sice může začít nanovo, ale alespoň bez jakékoliv finanční ztráty. Snad bude ten druhý pokus úspěšnější! 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Včera

Jak nepřijít o pozemek chybou katastru

Jak nepřijít o pozemek chybou katastru

Ani české instituce nejsou neomylné. Přesvědčil se o tom i pan Klement, který málem přišel o přístup na pozemek. Naštěstí včas zaregistroval plánovanou změnu obce a s pomocí D.A.S. dal všechno do pořádku.

Celý článek
Před týdnem

Rakouská dálniční známka není všemohoucí

Rakouská dálniční známka není všemohoucí

Jezdíte často přes Rakousko? Koupě dálniční známky ještě nemusí znamenat, že máte vše pod kontrolou a můžete bezstarostně cestovat. Rakouský úřad ASFiNAG je neúprosný, o čemž se přesvědčil i pan Honza.

Celý článek
Před 2 týdny

Co dělat, když vám soused zabarikáduje příjezdovou cestu

Co dělat, když vám soused zabarikáduje příjezdovou cestu

Sousedy a rodinu si bohužel nevybíráme. A že takové spory většinou nemají hladký průběh, může potvrdit i paní Katka, která narazila na opravdu zahořklého obyvatele vedlejšího domu. Situace se vyhrotila natolik, že musela zavolat na pomoc advokáty z D.A.S.

Celý článek