Překažená svatba

Oct. 3, 2022

Někdy si můžete věci plánovat sebevíc, a stejně vám to okolnosti překazí. Takový osud potkal i budoucí manžele Novákovi, kteří měli naplánovaný termín svatby v  jejich vysněné lokalitě. Život ale nešel podle jejich očekávání.

Vybrat dokonalé místo na svatbu není vůbec jednoduché – zvlášť když se na tom musí shodnout oba partneři. Pro budoucí manželé Novákovi to byl pěkně tvrdý oříšek. Hledáním na internetu a navštěvováním potenciálních svatebních lokalit strávili celé týdny. A jednoho dne to přišlo. Našli místo, které si oba zamilovali na první pohled. Jejich srdce si získal okouzlující rustikální statek v malebné vesničce.  

„Musíme jednat rychle, než nám to někdo vyfoukne,“ řekli si snoubenci a požádali majitelku o závaznou rezervaci pro jejich velký den. Majitelka jim zaslala fakturu k zaplacení zálohy ve výši 30.000 Kč a snoubenci ji ještě ten den uhradili.  

Čemu však osud nechtěl. Jak se blížil termín svatby, začaly se věci u snoubenců komplikovat. Přišly nečekané finanční výdaje, strach ze sílící pandemie a nemoc člena rodiny. Na základě těchto okolností se s těžkým srdcem rozhodli, že svatbu odloží, až se situace vrátí zpět do normálu. „Je nám to moc líto, ale rezervaci musíme zrušit,“ řekli smutně majitelce statku. Majitelka situaci chápala, ale zálohu jim odmítla vrátit. „Nejdříve za sebe musíte najít náhradníky,“ stála si za svém.  

Snoubenci na nic nečekali a obrátili se na D.A.S. s žádostí o pomoc. Přijít o 30.000 Kč bylo pro ně nepředstavitelné. Právníci naštěstí komunikovali rychle a zaslali majitelce statku výzvu o vrácení zálohy. Argumentovali zásadními změnami okolností, které nastaly po uzavření smlouvy. Paní majitelka se zprvu sice cukala, ale nakonec přistoupila na návrh právníků a peníze do posledního haléře vrátila. „To je báječná zpráva,“ zaradovali se snoubenci. Hledání svatebního místa sice může začít nanovo, ale alespoň bez jakékoliv finanční ztráty. Snad bude ten druhý pokus úspěšnější! 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Před 2 dny

Nebezpečné liberecké chodníky

Nebezpečné liberecké chodníky

Voda, sníh nebo bláto dokáže na chodnících nadělat pěknou paseku – riziko uklouznutí a pádu je tak během zimních měsíců značně větší. Své o tom ví také pan Ondřej, který nebezpečí pěších zón okusil v centru Liberce.

Celý článek
Před týdnem

Z oběda rovnou k zubaři

Z oběda rovnou k zubaři

Kdo z vás nedá dopustit na salámovou pizzu? Pak patříte do klubu pana Martina, který každý týden objednával obědy z italské restaurace. Jednoho dne měl ale smůlu. A místo skvělého gurmánského zážitku ho čekala nepříjemná návštěva u zubaře.

Celý článek
Před 2 týdny

Poněkud komplikovanější sousedé

Poněkud komplikovanější sousedé

Když máte dobré sousedy, život ve vaší čtvrti je hned lepší. Zato když máte sousedy, kteří nedodržují domácí pravidla, z bydlení se může vyklubat noční můra. To zažila také paní Marcela. Jak si poradila s nepříjemnými sousedy?

Celý článek