Ulomená kachlička

Jan. 16, 2023

Stačí chvíle nepozornosti, špatná shoda náhod nebo v případě pana Milana ulomená kachlička, a vše se může v sekundě zhroutit. To, co se zdálo jako drobný úraz, nabralo opravdové grády. A kdyby nebylo D.A.S., ke zdravotním komplikacím by se přidaly i nemalé finanční náklady.

Pan Milan se jedné slunečné soboty vydal na nákup do svého oblíbeného supermarketu. Zrovna ten den na něj čekaly báječné slevy, a tak jednoduše nemohl odolat. Pěkně si nakoupil a vyrazil domů. Když scházel po schodech obchodního domu, pod pravou nohou se ulomila kachle. Radost z výhodného nákupu tak rychle vystřídala obrovská bolest vymknutého kotníku a natažených vazů.  

Pak už to šlo ráz na ráz. Následoval převoz do nemocnice, ošetření, týdenní nošení nechodící dlahy a následné přesádrování. V rámci rekonvalescence strávil pan Milan doma 3 měsíce. „Doufám, že dostanu nějaké odškodnění,“ říkal si v duchu. Předpoklad to byl správný, ale vymoci náhradu škody tak jednoduché nebylo.  

Nejdřív se pan Milan obrátil na obecní úřad, protože k úrazu došlo na veřejném místě. Jeho snahy ale skončily neúspěšně. Pak si na pomoc zavolal společnost D.A.S., která svůj tým ještě posílila o spolupracující advokátní kancelář. Společně přišly s tím, že vlastník schodů má povinnost zaplatit škody, pokud závada souvisí se zhoršenou schůdností (a pokud neprokáže, že závady nemohl odstranit) – závadou ve schůdnosti je podle zákona taková změna ve schůdnosti, kterou chodec při pohybu nemůže předvídat. 

D.A.S. s advokátní kanceláří nakonec připravily předžalobní výzvu obci, ve které vysvětlily situaci pana Milana a žádaly o proplacení celé řady nároků – od bolestného přes ztížení společenského uplatnění, náklady věcné škody, náklady spojené s léčením až po náhradu za ztrátu na výdělku. Co na to obec? Ta se k reakci neměla. Zanedlouho se však ozvala její pojišťovna, což bylo samo o sobě dobré znamení. Zlatým hřebem ovšem byla zpráva, že pojišťovna panu Milanovi vyplatí požadovaných 100.000 Kč. „To je zázrak,“ zajásal pan Milan. Tříměsíční pobyt doma a bolest z vymknutého kotníku mu sice nedokáže nic vynahradit, ale pocit zadostiučinění je k nezaplacení.  

 

Chcete i vy, aby za Vámi stál silný partner?

Zadáním telefonního čísla souhlasím s tím, že budu ve zvoleném čase osloven a kontaktován za účelem seznámení se s možnostmi od D.A.S.

Děkujeme!

Obratem vám zavoláme na telefonní číslo +420.

Chyba při zpracování požadavku,
zkuste to prosím později znovu!
Včera

Jak nepřijít o pozemek chybou katastru

Jak nepřijít o pozemek chybou katastru

Ani české instituce nejsou neomylné. Přesvědčil se o tom i pan Klement, který málem přišel o přístup na pozemek. Naštěstí včas zaregistroval plánovanou změnu obce a s pomocí D.A.S. dal všechno do pořádku.

Celý článek
Před týdnem

Rakouská dálniční známka není všemohoucí

Rakouská dálniční známka není všemohoucí

Jezdíte často přes Rakousko? Koupě dálniční známky ještě nemusí znamenat, že máte vše pod kontrolou a můžete bezstarostně cestovat. Rakouský úřad ASFiNAG je neúprosný, o čemž se přesvědčil i pan Honza.

Celý článek
Před 2 týdny

Co dělat, když vám soused zabarikáduje příjezdovou cestu

Co dělat, když vám soused zabarikáduje příjezdovou cestu

Sousedy a rodinu si bohužel nevybíráme. A že takové spory většinou nemají hladký průběh, může potvrdit i paní Katka, která narazila na opravdu zahořklého obyvatele vedlejšího domu. Situace se vyhrotila natolik, že musela zavolat na pomoc advokáty z D.A.S.

Celý článek